Wykorzystanie asfaltu na zimno

Luty 2016

Co to asfalt na zimno?

Asfalt na zimno jest typem masy asfaltowej, jaką stosuje się do błyskawicznych, trwałych napraw uszkodzeń wszystkich powierzchni asfaltowych i betonowych. Asfalt na zimno ma zastosowanie w szczególności do renowacji: jezdni (drogi, autostrady), przejazdów kolejowych, torowisk tramwajowych, mostów, parkingów, płyt lotnisk. Perfekcyjnie sprawdza się także w zakresie eliminowania ubytków po instalacjach: telefonicznych, elektrycznych, hydraulicznych lub gazowych.

To naturalnie dzięki masie asfaltowej na zimno dopuszczalne jest zlikwidowanie defektów o każdym kształcie, wielkości oraz grubości.

Gigantyczną zaletą takiego rozwiązania jest okazja zużycia asfaltu w każdych niemal warunkach atmosferycznych. Może być z uznaniem stosowany przy niezwykle niskich temperaturach, które dochodzą do -45 stopni Celsjusza oraz w warunkach nadzwyczaj wielkich temperatur do +60 stopni. Solidne naprawy przestrzeni betonowych i asfaltowych mogą być wykonywane nawet porą zimową.

Asfalt na zimno jest komfortowy w zastosowaniu. Jest to preparat jednoskładnikowy, dopasowany do bezzwłocznego użycia. Sprzedawany jest w postaci 30 kg pojemników. Przy kładzeniu warstwy asfaltu nie ma potrzeby użycia ciężkiego sprzętu, ani żadnych specjalistycznych narzędzi. Masy asfaltowej nie trzeba podgrzewać, mieszać, ciąć ani wałować.

Stosowanie asfaltu na zimno nie jest również związane z powstawaniem żadnych odpadów. Niewykorzystaną cześć masy wolno z powrotem zabrać do zasobników i wykorzystać przy następnej okazji. Masa asfaltowa na zimno jest nadzwyczaj praktyczna. Z uwagi na krótki oraz efektywny proces instalowania na powierzchni drogowej nie powstają dłuższe przerwy w ruchu ulicznym.

Większość dostępnych na polskim rynku preparatów jest sprowadzana z zagranicy. Najwyższej jakości masy asfaltowe na zimno są wytwarzane w Wielkiej Brytanii. Do produkcji stosuje się bazowy surowiec jakim jest Emcol Mixing Liquid. Skład naukowców regularnie funkcjonuje nad dalszą optymalizacją masy asfaltu na zimno, tak aby jeszcze bardziej poprawić jego parametry.

Comments are closed !