Szybki remont ubytków na drodze – masa asfaltowa na zimno

Lipiec 2015

Wyrwy w drogach to zmora wszystkich kierowców, w związku z tym chyba nie jeden z nas marzy o tym, że nie będziemy musieli już zmagać się z takimi kłopotami. Czy naprawy asfaltu oraz łatanie dziur ma sens i może okazać się wydajnym rozwiązaniem? Oczywiście zdecydowanie lepiej jest położyć nową nawierzchnię, jednakże to wiąże się z bardzo dużymi wydatkami a równocześnie niesie za sobą spore utrudnienia w ruchu, które będą mocno odczuwalne przez kierowców. Interesującym rozwiązaniem będzie masa asfaltowa na zimno, która staje się modną aktualnie techniką naprawy ubytków drogowych.

Jest to ciekawa propozycja szczególnie dla małych ubytków, które możemy dzięki temu ekspresowo oraz trwale usunąć. Masa asfaltowa na zimno sprzedawany jest w wiaderkach w różnorodnej ilości, w związku z tym można go kupić w zależności od potrzeb. Naprawa takim produktem jest niezwykle prosta i zamyka się w kilkunastu minutach. Dbając o bezpieczeństwo na drodze, na której będzie wykonywana renowacja musimy wsypać do ubytku masę asfaltową na zimno. W następnej kolejności łopatą zasypać cały ubytek i uderzając łopatą doprowadzić do jego ubicia. Po tym etapie można wykonać także ubijanie, które będzie prowadzone za pomocą ręcznego kawałka metalu na pręcie albo używanej na drogach ubijarki w postaci specjalnego osprzętu elektrycznego.

Obecnie takie formy naprawy na drogach mają naprawdę perspektywę rozwoju oraz mogą stawać się coraz bardziej atrakcyjne. Przede wszystkim jest to forma, która charakteryzuje się niezwykłą praktycznością i dlatego oczywiście zyskuje sobie na popularności. Przy użyciu asfaltu na zimno można niezwykle szybko uzupełnić wszystkie ubytki na drodze bez ponoszenia kosztów związanych z wymianą całej nawierzchni. Fabrykacją masy asfaltowej na zimno zajmuje się teraz coraz więcej przedsiębiorstw, które zauważyły, iż jest to bardzo dobra alternatywa do rozwinięcia przedsiębiorstwa, która może przynosić pokaźne profity. Taka forma jest faktycznie użyteczna, przydatna a także tania, dlatego w miejscach, gdzie brakuje środków oraz czasu na renowację drogi taka forma może być entuzjastycznie wykorzystana.

Comments are closed !