Piasek suszony – pochodzenie i przeznaczenie

Piasek suszony odznacza się najwyższą jakością oraz bardzo wysoką kompozycją krzemionki. Wytwarzany jest na bazie piasku płukanego. Dostępny jest w wielu przeróżnych frakcjach. Pojedyncze zakłady produkcyjne oferują piasek suszony o grubości frakcji od 0-0,5 mm, 0,5-2mm, 0-1mm oraz 1-4 mm. Na dobre zamówienie dużo zakładów produkcyjnych oferuje możliwość wytworzenia innych asortymentów. Proces suszenia odbywa się w dzisiejszych suszarniach, jakie mają znaczące moce przerobowe i znamionują się znaczącą wydajnością.

Zastosowanie piasku suszonego.

Piasek suszony jest uniwersalnie użytkowany. Znajduje zastosowanie przy produkcji suchych zapraw murarskich oraz tynkarskich. Użytkuje się go do produkcji różnorodnego rodzaju klejów. W przypadku grubszych frakcji można mówić o ich wykorzystaniu do piaskowania.

Piach do piaskowania

Suchy piasek do piaskowania jest stosowany nadzwyczaj powszechnie do czyszczenia struktur stalowych. Odnajduje zastosowanie przy renowacji budynków mostowych i przy piaskowaniu cementu. Wykorzystuje się go także w przemyśle motoryzacyjnym, przy piaskowaniu felg oraz karoserii. Powszechny jest w procesie hydropiaskowania i czyszczenia cegły oraz remontu starych obiektów.

Piasek do piaskarki jest dobierany w właściwej granulacji w zależności od tego, jakie elementy mają być poddane czyszczeniu. Im wyższa grubość frakcji piasku tym grubsza musi być również przepustowość dyszy.

Piach do piaskowania o grubości 0,1-0,5 mm do konserwacji i czyszczenia zabytków, a również do czyszczenia cegły i szeregu drobnych elementów.

Trochę grubsza frakcja 0,3-1,0mm jest wykorzystywana przy piaskowaniu felg, karoserii, matowaniu oraz oczyszczaniu elementów metalowych i przy hydropiaskowaniu.

Piach suszony o najgrubszej frakcji (0,8-1,4mm) wykorzystuje się przy czyszczeniu konstrukcji stalowych, które odznaczają się niezwykle wysokim poziomem korozji i do piaskowania cementu.

Piach do piaskowania jest sprzedawany luzem lub w workach po 25 kg lub 50 kg. Worki wolno zamówić razem z całą paletą, to naturalnie dzięki czemu łatwiej będzie rozładować zamówienie.

Comments are closed !