Masa asfaltowa na zimno

Luty 2015

Masa asfaltowa kwalifikuje się do najlepszych budulców użytkowanych w rozlegle rozumianej infrastrukturze drogowej czy też w branży budowlanej. Nie można jednakże się temu dziwić, albowiem wykazuje on mnóstwo znakomitych cech które powodują, że świetnie sprawdza się on między innymi w budowie dróg lub parkingów. Jest odporny, przez co nawet przy intensywnym ruchu samochodów o większej masie przez długi okres nie objawia większych oznak zniszczenia. Oczywiście, pomimo swojej ogromnej odporności nie jest wieczny – zresztą, każdy kierowca jeżdżący normalnie po naszych drogach zdaje sobie sprawę z tego, iż dziury w asfalcie w wielu rejonach są czymś zupełnie typowym. Z drugiej jednakże strony asfalt możemy nadzwyczaj łatwo naprawić, skutecznie uzupełniając wszelkie ubytki w strukturze. Wielu ludzi nie zdaje sobie jednakże sprawy z tego, iż samo poprawianie takich wyrw różni się trochę od procesu budowy nowej drogi. Używa się przy tym przede wszystkim inną odmianę asfaltu która umożliwia szybkie i bezproblemowe wykonywanie takich prac, przy równoległym zachowaniu niższych kosztów.

Do łatania takich wyrw stosowany jest przede wszystkim asfalt na zimno, która idealnie sprawdza się w tym zadaniu. Prawdopodobnie większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, iż przy budowie nowych dróg wykorzystuje się gorący asfalt, który musi zostać następnie dobrze utwardzony – jest to metoda efektywna, ale jednocześnie bardzo czasochłonna i wymagająca zastosowania stosownych urządzeń. Co więcej wykorzystywanie jej w przypadku zwykłych dziur w drodze nie miałoby właściwie żadnego sensu, albowiem wymagałoby to nadto dużych nakładów pracy. Właśnie z tego powodu asfalt na zimno cieszy się tu tak sporą popularnością. Ma on formę prostej mieszaniny asfaltowej którą można ekspresowo zapełnić jakikolwiek ubytek w drodze.

Takie kompozycje mają także dużo innych zastosowań, jednak najpowszechniej stosuje się je właśnie przy tego typu pracach. Dzięki temu realne staje się szybkie oraz sprawne załatanie nawet głębokiej dziury w asfalcie bez konieczności angażowania do takiej roboty wielu ludzi i masywnego sprzętu.

Comments are closed !