Kiedy masa asfaltowa na zimno

Wrzesień 2015

Asfalt na zimno, innymi słowy mieszanina bitumiczna, to budulec jaki posłużyć może do poprawiania braków w drogach oraz tworzenia nowych. Wykorzystuje się go zarówno przy strukturach dróg, jak i w prywatnych przedsięwzięciach, np. konstruowaniu podjazdów, uzupełnianiu nawierzchni dookoła studzienek bądź dróżek na terenie posesji.

Kiedy użytkować asfalt na zimno?

Masa asfaltowa na zimno znajduje się w ofercie wielu przedsiębiorstw. Przeważnie rozprowadzana jest w workach czy też zbiornikach, w których znajduje się od kilku do kilkunastu kilogramów mieszanki. Jego atutem jest fakt, że może być stosowany w niskich temperaturach (nawet do czterdziestu stopni poniżej zera) a także w wysokich (do nawet +60 C). Dzięki temu możemy realizować niezbędne naprawy i reperacje o każdej porze roku a także bez względu na przeważającą aurę.

W opisie nie może zabraknąć adnotacyj o tym, że po użyciu asfaltu na ziemno nie zostają żadne odpady, ponieważ nadmiar masy można zebrać z powrotem do pojemników, a później zastosować przy innej naprawie. Tego typu masa asfaltowa na zimno nazywa się IRR – Instant Road Repair, co znaczy „Błyskawiczna naprawa drogi”.

Czy warto korzystać z asfaltu na zimno?

Oprócz tego, że jest to materiał bezodpadowy, asfalt na zimno ma także parę innych korzystnych cech. Po zapełnieniu ubytków masę asfaltową można ubijać czymkolwiek – nawet łopatą, zatem do wykonania płaskiej powierzchni nie potrzeba walców bądź innych wyspecjalizowanych maszyn. Niedługo po naprawie i wygładzeniu powierzchnia jest gotowa do użytku, co w miejscach o znacznym natężeniu ruchu – zarówno pieszego, oraz pojazdów – jest szczególnie ważne.

Tego typ asfalt jest zatem wielokrotnie użytkowany podczas „łatania” dróg. Można go spotkać dodatkowo na terenach zakładów przemysłowych i wszędzie tam, gdzie droga musi być utrzymana w dobrej kondycji. Nie ulega wątpliwości nie może on trwale zastąpić prawdziwej drogi, to jednak w charakterze wypełnienia przydaje się pod każdym względem.

Jaka jest cena masy asfaltowej na zimno?

Ceny asfaltu na zimno wahają się w zależności od dystrybutora oraz ilości masy, jaka znajduje w proponowanym przez niego opakowaniu.

Comments are closed !