Asfalt na zimno do załatania dziur

Kwiecień 2016

Nawet najlepiej przygotowana infrastruktura z czasem przestaje być powodem do dumy. Wpływa na to w pierwszym rzędzie duży ruch. Szczególnie, gdy jednym z najczęściej przejeżdżających środków transportu są ciężarówki transportowe o większym załadunku. Czy w związku z tym zamiast kłaść całą nawierzchnię od początku, można ją efektywnie i szybko naprawić, wykorzystując nowoczesne materiały?

Jak najbardziej jest to możliwe, bowiem w sprzedaży jest dostępny asfalt na zimno. Taka masa bitumiczna powinna być jednocześnie skrupulatnie dopasowana nie tylko do samej nawierzchni, ale zwłaszcza do terenu. Jak można przeczytać w opisie, niektóre tego rodzaju produkty nie mogą być stosowane w miejscach o większym natężeniu ruchu, miedzy innymi w obrębie sklepów handlowych. Z tego właśnie względu zanim kupimy taką masę, powinniśmy zweryfikować jej zastosowanie. Niekiedy dla pewności warto skonsultować się z fachowcami, czyli ludźmi, którzy sprzedają taki asfalt.

Jest to istotne choćby z tego powodu, iż chcąc usunąć ubytki w nawierzchni, nie wystarczy zaopatrzyć się w jeden worek za niewielką sumę pieniędzy. Najczęściej masa asfaltowa na zimno jest sprzedawana nie na kilogramy, a na palety, więc jest to duży wydatek. Natomiast, gdy już zamówi się odpowiednią masę, wtedy trzeba dowiedzieć się, w jaki sposób należy ją położyć, aby mogła spełnić swoje zadanie. Przed zastosowaniem każdej takiej masy należy zawsze usunąć rozmaitego typu zanieczyszczenia, czy ruchome elementy, jak kamienie. Tylko wówczas możemy mieć pewność, że załatany ubytek w nawierzchni wkrótce ponownie nie da o sobie znać i nie będzie przeszkadzał poruszającym się pojazdom.

Wielką zaletą tego asfaltu w czasie stosowania jest fakt, że wystarczy go zagęścić i można już rozprowadzić po danej nawierzchni. Zgodnie z zaleceniem, masę używa się na zimno, dzięki czemu łatanie nawierzchni jest możliwe w zasadzie przez cały rok. Na dodatek takie prace, związane z usuwaniem ubytków w asfalcie, przebiegają bardzo szybko i efektywnie. Ponadto do utwardzenia nawierzchni dochodzi samoczynnie, bowiem wystarczy poczekać, aż z masy wyparują upłynniacze. Jest to zatem niezwykle skuteczne rozwiązanie.

Comments are closed !